Szybcy kolarze Lidera

opr. PP
Jacek Cegłowski pokazał się od bardzo dobrej strony na wyścigu w Chełmży
Jacek Cegłowski pokazał się od bardzo dobrej strony na wyścigu w Chełmży Archiwum
Dobre wyniki uzyskują kolarze sztumskiego klubu Lider. Na trasach wyścigów widoczni są zarówno najmłodsi adepci kolarstwa jak też ich starsi koledzy.

Jak informuje trener Lidera, Eugeniusz Słonina, sztumscy kolarze seniorzy startowali ostatnio w Chełmży i Kole. W Kole bardzo dobrze spisał się Roman Bladowski, który zajął drugie miejsce w jeździe indywidualnej na czas, natomiast na drugi dzień wygrał wyścig ze startu wspólnego w swojej kategorii wiekowej. Z kolei w Chełmży drugi w jeździe indywidualnej na czas był Leszek Brunke, czwarty zaś Jacek Cegłowski.W wyścigu ze startu wspólnego, w stawce ponad 150 zawodników, na dystansie 160 km, Leszek Brunke był drugi, Jacek Cegłowski czwarty a kategorii open masters.

Młodsi kolarze ścigali się w Świeciu nad Osą. W kategorii żaków Michał Wróbel był czwarty. Dominik Wiechowski zajął 13. miejsce, a był to dopiero drugi jego wyścig w karierze. W gronie młodziczek Marta Kamrowska uplasowała się na 12. miejscu. W kategorii młodzików Mateusz Skoczyński zajął 33. miejsce, Szymon Niewdana zaś 38. lokatę.