MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy 12.05.2024: Sztum, 5.05-11.05.2024. Poznaj najważniejsze informacje ze Sztumu

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami ze Sztumu, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 5.05 a 11.05.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Województwa do poprawki. Czy Elbląg wróci na Pomorze albo powstanie województwo malborsko-mazurskie? Jest taka koncepcja”?

Przegląd tygodnia: Sztum, 12.05.2024. 5.05 - 11.05.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Województwa do poprawki. Czy Elbląg wróci na Pomorze albo powstanie województwo malborsko-mazurskie? Jest taka koncepcja

Dlaczego warto przyjrzeć się obecnemu układowi województw? Co mogłoby to oznaczać dla Pomorza i północnej Polski, tłumaczy dr Łukasz Zaborowski, autor raportu „Korekta układu województw - ku równowadze rozwoju”, ekspert Instytutu Sobieskiego ds. rozwoju regionalnego i polityki przestrzennej. Może 25 lat po reformie dzielącej Polskę na 16 regionów przyszła pora na zmiany.

📢 W Sztumie ktoś porzucił pięć psów. Pilnie potrzebne nowe domy, żeby zwierzęta nie trafiły do schroniska

Urząd Miasta i Gminy w Sztumie prosi o pomoc dla porzuconych psiaków. Obecnie znajdują się w kojcu Straży Miejskiej, ale jeśli nie uda się znaleźć dla nich dobrego domu, trafią do schroniska.

📢 Pierwsza matura unieważniona. Zdający zamieścił arkusz w internecie. Konsekwencje są poważne

Dziś maturzyści mierzyli się z pierwszym egzaminem dojrzałości. Tematy wypracowań oraz poszczególne strony arkusza pojawiły się w mediach społecznościowych przed czasem, już ok. godz. 10.00. Szef CKE przekazał, że matura osoby, która wniosła na salę egzaminacyjną telefon komórkowy i wykonała zdjęcia arkusza z języka polskiego, została unieważniona.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 12.05.2024: 5.05-11.05.2024 Sztum: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Sztumie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 W Sztumie dzieci podczas bibliotecznych zajęć odbywają wirtualne podróże. To element projektu "Biblioteka - Wirtualne Ok(n)o na Świat"

Biblioteka Sztumskiego Centrum Kultury od początku 2024 r. realizuje projekt "Biblioteka - Wirtualne Ok(n)o na Świat". Oryginalne zajęcia dla dzieci są możliwe dzięki dotacji z programu Fundacji BGK "Na Dobry Początek!". Udało się połączyć tradycję z nowoczesnością, bo dzięki specjalnym goglom uczestnicy podczas spotkań wśród książek przenoszą się do wirtualnego świata.

📢 Leszek Sarnowski wybrany na starostę sztumskiego. Przewodniczącym Rady Powiatu został Leszek Tabor

Zgodnie z zapowiedziami, Leszek Sarnowski nadal będzie starostą sztumskim, a Leszek Tabor zostały wybrany przewodniczącym Rady Powiatu Sztumskiego. To najważniejsze rozstrzygnięcia, które zapadły w poniedziałek (6 maja) podczas pierwszej sesji w nowej kadencji samorządu.

📢 Waldemar Fierek przewodniczącym Rady Miejskiej w Sztumie. Nowo wybrani radni i burmistrz złożyli ślubowanie

Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej w Sztumie w poniedziałek (6 maja) ślubowanie złożyli radni oraz burmistrz Bartosz Mazerski. Zostało też wybrane prezydium rady.

📢 Policjanci ze Sztumu pomogli kobiecie, która zasłabła na ulicy. Zauważyli ją, gdy jechali zabezpieczyć mecz

Policjanci patrolówki ze sztumskiej komendy pomogli kobiecie, która zasłabła na ulicy w Sztumie. Udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej i wezwali karetkę pogotowia.

📢 Sztumska policja podsumowała majówkę na drogach. "Trafił się" jeden pijany rowerzysta

Z danych Komendy Powiatowej Policji w Sztumie wynika, że majowy weekend na drogach powiatu minął całkiem spokojnie. W ręce funkcjonariuszy wpadł jeden pijany rowerzysta.

📢 Foki także miały majówkę! Rekordowa ich liczba wylegiwała się na plażach nieopodal ujścia przekopu Wisły i Wyspy Sobieszewskiej

Z utrzymującej się w majówkę, słonecznej pogody, skorzystali nie tylko mieszkańcy Trójmiasta i Pomorza oraz turyści, ale także bałtyckie foki. Jak informuje portal NaMierzeje.pl, rekordowa ich liczba wylegiwała się na terenie rezerwatu Mewia Łacha nieopodal ujścia przekopu Wisły do Morza Bałtyckiego.

📢 Przegląd tygodnia z 5.05.2024 w Sztumie. Najważniejsze wydarzenia od 28.04 do 4.05.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami ze Sztumu, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 28.04 a 4.05.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „XXXI Sztumski Bieg Solidarności. Zobacz, jak zawodnicy finiszowali | ZDJĘCIA cz. 2”?

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na sztum.naszemiasto.pl Nasze Miasto