V liga. Powiśle Stary Targ od 0:2 do remisu

DANIEL WESOŁOWSKI
Cenny punkt, remisując 2:2 z Pogonią, wywieźli z Prabut podopieczni Waldemara Gutjara. Tym samym Powiśle Stary Targ już zapewniło sobie pozostanie w V lidze.

W pierwszej połowie grę prowadziło Powiśle, natomiast bramki strzelali napastnicy Pogoni Prabuty. Stało się to po bardzo wyraźnych błędach starotarżan w grze defensywnej. Pierwszą bramkę goście stracili w 15 minucie. Rzut wolny z bocznej strefy boiska wykonywał zawodnik gospodarzy. Podał płasko po ziemi do kompletnie niepilnowanego napastnika, który strzałem zza linii pola karnego pokonał Mateusza Jakubowskiego. W 20 minucie nastąpił kolejny kontratak miejscowych, fatalnie zachowali się obrońcy, a szkolny błąd popełnił bramkarz. Defensorzy dali się ograć dwójce zawodników i napastnik Pogoni wepchnął piłkę z najbliższej odległości do siatki. Trzeba przyznać, że Powiśle dalej starało się grać swoje i w 30 minucie kontaktową bramkę zdobył bardzo aktywny Zbigniew Mulak. Zakończył bardzo składną akcję pomocników.

Kilka minut później napastnik Pogoni samotnie przepychał się w polu karnym Powiśla, wchodząc między dwóch obrońców. Kiedy upadał, sędzia podyktował dyskusyjny rzut karny. Egzekutor trafił jednak w słupek. W 40 minucie kolejna składna akcja Powiśla i Zbigniew Mulak doprowadza do remisu.

W drugiej połowie bardziej zmotywowani byli gospodarze, którzy musieli wygrać ten mecz, aby uniknąć gry w barażach. Podkręcili tempo i byli zespołem przeważającym, stwarzającym sobie więcej dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Nie wykorzystali żadnej okazji, z czego bardzo zadowoleni byli zawodnicy i działacze Powiśla Stary Targ. Po tym spotkaniu mogą być już spokojni o otrzymanie się w V lidze.
Powiśle: Jakubowski - Kamiński, Miiller, G. Knapik (85 Jażdżewski), G. Pliszka, T. Knapik (75 Borowiecki), G. Pachucy, Kaszubowski (75 Madrak), Mulak, W. Pliszka, Meiners.