V liga. Powiśle Stary Targ - Sokół Zblewo 3:0

(JS)
Powiśle Stary Targ zrobiło duży krok w kierunku uniknięcia spadku z piątej ligi. Podopieczni Waldemara Gutjara pokonali w ważnym spotkaniu Sokoła Zblewo 3:0. Gospodarze przystąpili do meczu bez nominalnego bramkarza.

Gospodarze przystąpili do meczu bez nominalnego bramkarza. Nie mogli zagrać ani Mateusz Jakubowski, ani Grzegorz Bajkowski. W bramce stanął więc Tomasz Knapik, który jest obrońcą.

- Pełni u nas także funkcję trzeciego golkipera - mówi Waldemar Gutjar, trener Powiśla. - Zagrał dobre spotkanie. Nie miał zbyt wielu okazji do interwencji, ale jeśli już, to mądrze wychodził do piłek, przytrzymywał ją. Po meczu pierwszy poszedłem mu pogratulować.

Spotkanie przebiegało pod dyktando gospodarzy. Goście w pierwszej połowie stworzyli tylko jedną dogodną okazję, której nie wykorzystali. Lepiej radzili sobie powiślanie, którzy już w 20 minucie objęli prowadzenie. Adam Pachucy otrzymał prostopadłe podanie od Grzegorza Pliszki i nie zmarnował dogodnej okazji. Piętnaście minut później było już 2:0. Tym razem Pachucy asystował Pliszce. Pierwszy dośrodkował piłkę z prawej strony boiska w pole karne, a drugi „szczupakiem” umieścił ją w siatce.

W drugiej części meczu gospodarze nadal kontrolowali grę, mimo że od 60 minuty radzili sobie w osłabieniu. Za faul na bramkarzu Sokoła Pachucy zobaczył czerwoną kartkę.

- Nawet wtedy goście nie stworzyli nic wielkiego - opowiada Waldemar Gutjar. - My się cofnęliśmy, ale mieliśmy też sporo sytuacji.

W 89 minucie Powiśle wykorzystało jedną z nich. Na listę strzelców wpisał się Zbigniew Mulak, który po indywidualnej akcji pokonał golkipera gości w sytuacji sam na sam.

- Zespół zagrał mądrze i ambitnie - mówi szkoleniowiec Powiśla. - To był bardzo ważny pojedynek. Zagrali doświadczeni piłkarze, ale i młodzież pobiegała. Wyszedł nam ten mecz.