Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wartościowe zajęcia pozalekcyjne dla uczniów

Piotr Piesik
Archiwum Urzędu Miasta Sztum
Od miesiąca trwają zajęcia pozalekcyjne w ramach projektu pn.: Naukowy zawrót głowy. Myśl i twórz współpracując czyli trwała poprawa jakości kształcenia szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Miasta i Gminy Sztum. Jak informuje sztumski samorząd, projekt będzie realizowany do sierpnia 2018 roku, jego całkowita wartość przekracza 3,475 miliona złotych.

Wsparciem w ramach projektu objętych zostanie prawie 1000 uczniów uczęszczających do czterech szkół podstawowych i dwóch gimnazjów, dla których organem prowadzącym jest Miasto i Gmina Sztum oraz 114 nauczycieli zatrudnionych w szkołach objętych projektem.

Jak czytamy w informacji sztumskiego samorządu, już niebawem objęci projektem nauczyciele przejdą szereg różnorodnych szkoleń i kursów w zakresie : doskonalenia umiejętności w posługiwaniu się Technologiami Informacyjno-Komunikacyjnymi(TIK); stosowania nowoczesnych metod i form pracy sprzyjających kształtowaniu i rozwój kompetencji-kluczowych oraz pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Działanie skierowane do uczniów to prawie 17.500 godzin zajęć takich jak. m.in. zajęcia konstruktorskie polegająca na tworzeniu robotów z klocków lego i ich programowaniu, czy prowadzone w metodą eksperymentu laboratoria przyrodnicze i naukowo-techniczne. Podczas zajęć uczniowie będą zdobywali wiedzę, nabywali nowe umiejętności oraz pokonywali trudności w uczeniu się z wykorzystaniem najnowszych pomocy dydaktycznych, urządzeń i wyposażenia takiego jak np:. interaktywne tablice i klocki lego, tablety, laptopy, programy multimedialne do nauki języków obcych, czy pomoce specjalistyczne takie jak magiczny dywan. Na zakup wyposażeniu szkół przeznaczone zastanie ponad 964.000,00 zł.

Zajęcia projektowe będą realizowane również poza murami szkół - w różnorodnych ośrodkach kultury i nowoczesnych centrach edukacji takich jak np.: Teatr Szekspirowski w Gdańsku, Centrum Nauk Experyment w Gdyni, Centrum Hewelianum w Gdańsku czy Stacja Morska Instytutu Oceanologii w Helu. W 128 wyjazdach edukacyjnych weźmie udział ponad 2.100 osób co, daje minimum dwa wyjazdy na uczestnika projektu.

Projektodawca myśląc o przyszłości naszej młodzieży zaplanował w ramach projektu utworzenie i wyposażenie w nowoczesne pomoce dydaktyczne w Gimnazjach dwóch Szkolnych Punktów Informacji i Kariery (SPInKa) oraz dwóch Szkolnych Klubów Przedsiębiorczości a także organizację doradztwa edukacyjno-zawodowego dla 220 uczniów II i III klas Gimnazjum Nr 1 w Sztumie i Nr 2 w Czerninie. W celu rozbudowania oferty edukacyjnej, mającej na celu pomoc w zaplanowaniu młodym ludziom ścieżki edukacyjnej i zawodowej ww. ofertę wzbogacono o organizację: giełdy przedsiębiorczości; debaty oksfordzkiej, warsztatów z head hunterem czy wyjazdu do trójmiejskiej korporacji.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sztum.naszemiasto.pl Nasze Miasto