Wysokie zwycięstwo Powiśla Dzierzgoń nad Wierzycą Pelplin na inaugurację rozgrywek IV ligi [ZDJĘCIA]

Piłkarze Powiśla Dzierzgoń doskonale rozpoczęli rozgrywki o mistrzostwo IV ligi pokonując Wierzycę Pelplin 3:1 (2:1). Warto podkreślić, że trzecia bramka dla gospodarzy padła kiedy grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla jednego z graczy.

Liczna grupa kibiców pojawiła się na trybunach stadionu w Dzierzgoniu, gdzie miejscowe Powiśle podejmowało Wierzycę Pelplin w pierwszej kolejce IV ligi. Oczekiwano dobrej gry i zaciętej walki, której wynik był otwarty - Wierzyca to silny przeciwnik, jeszcze niedawno występujący na szczeblu III ligi.

Oczekiwania zostały spełnione - kibice obejrzeli dobry, zacięty mecz, z wieloma ciekawymi akcjami z obu stron. Prowadzenie objęło Powiśle po celnym trafieniu Dariusza Staniaszka, który dołączył do zespołu w przerwie między sezonami. Wyrównał z rzutu karnego kapitan Wierzycy Łukasz Racki, jeszcze w pierwszej połowie meczu padła druga bramka dla gospodarzy po strzale Patryka Lewandowskiego.

Druga część meczu zgodnie z przewidywaniami stała pod znakiem ataków Wierzycy. Goście mieli ułatwione zadanie, kiedy w 73. minucie gry czerwoną kartkę zobaczył wprowadzony zaledwie trzy minuty wcześniej Bartosz Gutorski. Zawodnik Powiśla wszedł w rywala wysoko podniesioną nogą i decyzja arbitra mogła być tylko jedna. Wierzyca ruszyła do falowych ataków, choć groźnych strzałów brakowało. Tymczasem Powiśle wcale nie "murowało" bramki, zespół czyhał na okazję do kontrataku. Jeden z nich skończył się celnym strzałem Sebastiana Gwoździa w 85. minucie gry.

Powiśle Dzierzgoń wystąpiło w składzie: Tiedtke - Maciej Pietrzyk, Krysiński, Zamerski, Lewandowski (90, Lenart), Orłowski, Mateusz Pietrzyk (70, Gutorski), Piotrowski (80, Przybylski), Gwóźdź, Staniaszek (75, Marcel Maluchnik), Pinkus