XXI Zimowe Grand Prix Sztumu. Rywalizacja w biegu młodzieżowym [ZDJĘCIA]

W trakcie trzeciej odsłony XXI Zimowego Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych rozegrano także zawody młodzieżowców.

Juniorzy, juniorzy młodsi oraz młodzicy rywalizowali na dystansie jednego okrążenia trasy wokół jeziora Zajezierskiego, czyli na 4,6 km. Startowali wspólnie. Walka na trasie była interesująca mimo przenikliwego zimna oraz silnego wiatru.

Sklasyfikowane zostały 24 osoby. Najszybciej dystans pokonał Jakub Wojtaś (SKL Filippides Starogard Gdański) - 15.36, z grona młodzików.

Wśród juniorów młodszych najlepszy był Igor Tyburski (Zantyr Sztum) - 16.01. Najszybszym juniorem został Bartosz Kacperski (Powiśle Dzierzgoń) - 17.42.

W gronie dziewcząt najlepszy wynik uzyskała Beata Niemyjska (Zantyr Sztum) - juniorka z czasem 17.09. Wśród juniorek młodszych - Katarzyna Cepurdej (Kwidzyn) - 18.16. W gronie młodziczek Paulina Derengowska (SKL Filippides) - 20.55.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani