XXIV Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego w Czerninie. ZDJĘCIA

Witold Chrzanowski
W sobotnie przedpołudnie 3 grudnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Czerninie, działacze Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokolik” zorganizowali XXIV Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Przybyłych zawodników, rodziców i kibiców przywitała i otworzyła turniej dyrektor Zespołu Szkół w Czerninie Bożena Andrzejewska.

Do rywalizacji przystąpiło 39 zawodników w sześciu kategoriach wiekowych. O puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Sztumie walczyli uczniowie ze szkół średnich oraz dorośli. Dziewczęta i chłopcy ze szkół podstawowych walczyli o puchary zakupione za środki otrzymane przez „Sokolik” od Rady Miasta i Gminy w Sztumie. Dwoje najmłodszych uczestników zawodów, Oliwię Langier z SP nr 2 Malbork i Wojciecha Szmaków z SP Czernin nagrodzono rakietkami do gry w tenisa stołowego. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali prezenty od św. Mikołaja w postaci słodyczy. Organizację zawodów wsparły nie tylko władze samorządowe Gminy i Powiatu ale również od wielu lat wspierający działalność „Sokolika” sztumscy przedsiębiorcy pragnący pozostać anonimowi.

Przez cztery godziny na dziewięciu stołach trwała zacięta rywalizacja o każdy punkt a o zwycięstwie bardzo często decydował piąty set. W kategorii dziewcząt 2010 i młodszych zwyciężyła Oliwia Kreft z SP Gościszewo, która z turnieju na turniej gra co raz lepiej, w rywalizacji o pierwsze miejsce pokonała Polę Dzierwę z SP nr 2 Malbork W starszej kategorii dziewcząt spotkały się zawodniczki w wieku od 13 do 24 lat. Wygrała Agata Ambroszkiewicz, przed uczennicami SP Czernin Antoniną Pobran i Zuzanną Tutaj, która dała dobrą lekcję gry w tenisa stołowego młodszym koleżankom. W rywalizacji najmłodszych chłopców zwyciężył Michał Olszewski przed Szymonem Jankowskim obaj z SP 2 Malbork. W rywalizacji o III miejsce Wojtek Szmaków SP Czernin pokonał szkolnego kolegę Jakuba Bodaka. W rocznikach 2008-2009 zwyciężył Jacek Zołotar uczeń LO nr 3 Gdynia. Puchar za II miejsce otrzymał Jakub Melka z SP Gościszewo a trzecie miejsce wywalczył Mateusz Żółtowski ZS Sztum. W kategorii 2004-2007 tak jak w XXIII Turnieju Mikołajkowym zwyciężył Szymon Dubień z Bągartu pokonując Filipa Godlewskiego z ZSZ Barlewiczki, na trzecim miejscu zawody ukończył Łukasz Gierynowicz z Czernina. W kategorii OPEN Andrzej Żółtowski, zwycięzca turnieju 11 listopada, w Turnieju Mikołajkowym również odniósł komplet zwycięstw i wywalczył pierwsze miejsce, drugie miejsce wywalczył Grzegorz Hyjek z Rumi trzecie miejsce zajął Bartek Sosnowski z Postolina. Zwycięzców turnieju dekorowała pani dyrektor ZS Czernin Bożena Andrzejewska oraz wiceprezes „Sokolika” Elżbieta Zając i sekretarz Anna Rakowska.

Okazja do rewanżu już niedługo. 14 stycznia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Czerninie działacze UKS „Sokolik” planują rozegrać Otwarte Mistrzostwa Czernina 2023. Zapisy do zawodów od godz. 8.45. Rozpoczęcie turnieju godz. 9.00