Z niższych lig. Orliki Stary Dzierzgoń przegrały na wyjeździe z AP Malbork [ZDJĘCIA]

Radosław Konczyński
Drużyna z gminy Stary Targ w 7 kolejce nie miała łatwego zadania, bo zagrała z liderem. Orliki uległy AP Malbork aż 1:6, a szanse na dobry wynik zaprzepaściły już w pierwszej połowie.

Zespół ze Starego Miasta miał duże szanse zbliżyć się do ścisłej czołówki w grupie Malbork V w najniższej lidze rozgrywkowej prowadzonej przez malborski podokręg Pomorskiego ZPN. Ale warunek był jeden: trzeba było wygrać. Gospodarze przeważali, ale bramki zdobyli w bardzo łatwy sposób - pierwszą po dośrodkowaniu i strzale głową z 5 metrów, drugą po uderzeniu z rzutu wolnego, a kolejne po strzałach z dystansu.

Orliki przegrywały do przerwy 0:4. W drugiej połowie goście pokazali się już z lepszej strony. Co prawda, stracili jeszcze dwa gole, ale honorowego strzelił Oskar Gajewski.
To była trzecia porażka nowej drużyny w tym sezonie. Orliki zajmują 5 miejsce w tabeli z 10 pkt (3 zwycięstwa, 1 remis, 3 porażki) i bilansem bramek 18-19.

Wyniki pozostałych spotkań 7 kolejki:

• Tęcza Szropy - Bałtyk Sztutowo 6:1
  • Lisovia Lisewo Malb. - Orzeł Ząbrowo 10:0
  • Jurand Lasowice Wlk. - Real Myszewo 2:3
  • Czarni Straszewo - Błękitni Kmiecin 3:4

AP Malbork prowadzi z 19 pkt na koncie, przed Realem Myszewo (15 pkt) i Lisovią (13 pkt). Tęcza Szropy, druga z drużyn z powiatu sztumskiego, zajmuje 6 miejsce (9 pkt, 15-20).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani