Zawodnicy LKS Zantyr Sztum zaznaczyli swoją obecność na arenie krajowej i nie tylko

Radosław Konczyński
To był niezwykle udany weekend dla zawodników LKS Zantyr Sztum. Medale na mistrzostwach Polski w kategoriach młodzieżowych i dobre starty w mniej i bardziej ekstremalnych imprezach.

O starcie Beaty Niemyjskiej w MPJ w Radomiu już pisaliśmy. Na 5000 m wykręciła życiówkę (18.21,82 minuty) i otarła się o podium. Zajęła najbardziej nielubiane 4 miejsce i zdobyła 9 punktów dla LKS Zantyr we współzawodnictwie sportowym.

Brąz dla Zantyra a sprawa wąsów

Brązowy medal z Włocławka, gdzie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w LA, przywiózł Nikodem Kwiatkowski. 3 miejsce wywalczył w skoku wzwyż, a dla klubu oznaczało to 8 punktów we współzawodnictwie sportowym. Młodzik zafundował swoim występem „huśtawkę emocjonalną” trenerowi Jackowi Pajdzie. Szkoleniowiec pękał z dumy, a jednocześnie musiałoby być mu przykro… z powodu wąsów. Przegrał zakład i miał zgolić zarost.

Nikodem Kwiatkowski we Włocławku był też czwarty w skoku w dal z rekordem życiowym. Mateusz Wojtaś w skoku wzwyż uplasował się tuż za swoim kolegą klubowym. Oskar Lewandowski zameldował się w finale skoczków w dal.

Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników i wszystkich trenerów oraz podziękowania za ich trud i cierpliwość, a dla trenera Jacka Pajdy jeszcze w szczególności za czas i stres podczas bardzo licznych wyjazdów – podsumowuje Ryszard Mazerski, prezes LKS Zantyr.

Weekend LKS Zantyr Sztum. Starty dorosłych

Rywalizowali też starsi biegacze. W VII Biegu Grodzisko Cross na dystansie 6,8 km wystartowało troje zawodników LKS Zantyr. Na 13 miejscu do mety dotarł Jan Giembicki (26,33 minut) – był czwarty w kat. M-30. Bogdanowi Cebuli czas 27,16 minuty dał 16 lokatę open i 2 miejsce w kategorii M-50. Najszybszą wśród kobiet była Małgorzata Tuwalska – 27,22.

Reprezentanci Zantyra podjęli też ekstremalne wyzwania. Mirosław Anaczkowski pobiegł w Ultra Maratonie na 55,9 km w Radkowie, gdzie uplasował się na 2 miejscu w kategorii wiekowej 60+ z czasem 7.53.55 godziny.

To kolejny w tym roku „człowiek z żelaza” z ekipy seniorów i master LKS Zantyr Sztum, po Andrzeju Mazurze, Piotrze Nowosielskim. Czekamy na start Sławomira Najdy na 100 km – informuje Ryszard Mazerski.

Z kolei Małgorzata Telega wystartowała w Runmageddonie w Gdańsk, gdzie do pokonania był dystans 6 km z 30 przeszkodami. Wśród 1602 osób zajęła 601, a licząc same kobiety - 99 na 509 uczestniczek. Bartosz Mazerski sprawdził się w 1/8 IM Triathlon Energy w Skarszewach. W stawce 114 zawodników zajął 31 miejsce z czasem 1.15.57 godziny.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0