Zwycięstwa Olimpii i Powiśla!

PP
Piłkarze naszych drużyn czwartoligowych – Olimpii Sztum i Powiśla Dzierzgoń – sprawili wiele radości swym sympatykom, odnosząc zwycięstwa w XXIX kolejce rozgrywek ligi, toczącej się awansem w środę.

Olimpia po kilku meczach bez zdobycia bramki – jak twierdzi na stronie internetowej klubu Jakub Dobrowolski, musiało upłynąć dokładnie 497 minut, by sztumianie wreszcie "odblokowali się" strzelecko – pokonała Potok Pszczółki 3:1. Bramki dla Olimpii zdobył w komplecie Wojciech Wilmański – w 14., 39. i 70. minucie spotkania. Warto podkreślić, że od 9. minuty prowadzili goście, tym bardziej więc cieszy, że Olimpia umiała odwrócić losy spotkania. Natomiast "klasyczny hattrick" Wilmańskiego można skomentować – jak nie szło, tak nie szło, kiedy poszło, to od razu na trzy trafienia.

Powiśle Dzierzgoń również wygrało, pokonując na własnym boisku Czarnych Czarne 3:0. Bramki zdobywali – Jakub Gronowski w 27. i 72. minucie oraz Artur Chwesiuk w 50.

Dzięki zwycięstwu nad Potokiem Olimpia awansowała na 10. pozycję w ligowej tabeli. Oby w trakcie najbliższego weekendu nasi piłkarze zdobyli kolejne punkty.

Dramat Pawła Brożka. Czy zakończy karierę?