Andrzej Rogiewicz wygrał Bieg Po Twierdzy

Andrzej Rogiewicz, zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr, wygrał Bieg Po Twierdzy - jedyne w naszym kraju zawody w biegach górskich, organizowane nad morzem.

Tegoroczna edycja Biegu Po Twierdzy zorganizowana została w Gdańsku. Trasę długości 5300 m wytyczono na terenie Centrum Hewelianum oraz fortów na Górze Gradowej. Uczestnicy biegli ścieżkami oraz alejkami, z wieloma podbiegami i zbiegami. Tzw. suma przewyższeń to 6 procent, Bieg Po Twierdzy kwalifikowany jest z tego powodu do kategorii biegów górskich.

Andrzej Rogiewicz należał do faworytów biegu, jako mistrz Polski w biegach górskich oraz reprezentant kraju na zawodach międzynarodowych. Wygrał zdecydowanie, prowadząc od startu do mety, z rezultatem 18.28. Wyprzedził Mirosława Pobikrowskiego i Piotra Dudicza. W gronie kobiet bieg odbył się w dwóch grupach. Grupę A wygrała Magdalena Dias, grupę B Małgorzata Tuwalska, której czas 22.55 okazał się o 2 sekundy lepszy niż rezultat rywalki.

Gorące gratulacje dla Andrzeja Rogiewicza!