Agnieszka Borowska jedenasta w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy

Agnieszka Borowska zajęła jedenaste miejsce w skoku wzwyż na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Tampere Archiwum
Jedenaste miejsce w finale konkursu skoku wzwyż Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Tampere zajęła Agnieszka Borowska. Zawodniczka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum pokonała wysokość 180 cm.

Zwyciężyła Alessia Trost (Włochy) z bardzo dobrym wynikiem 198 cm. Wynik 187 cm, jakim legitymuje się w tym roku Agnieszka Borowska, mógłby naszej zawodniczce dać piąte miejsce w konkursie.

Podopieczna trenera Adama Szpalerskiego pokonywała w pierwszych próbach kolejne wysokości - 171 cm, 176 cm i 180 cm. Na wysokości 180 cm zanotowała trzy próby nieudane. Zwyciężczyni, Alessia Trost, do zdobycia złotego medalu oddać musiała aż dwanaście skoków.

Miejsce w finale Młodzieżowych Mistrzostw Europy jest bezsprzecznie wielkim sukcesem naszej zawodniczki. Gratulujemy! Niestety układ terminarza zawodów nie pozwolił jej wystartować również w swej koronnej konkurencji - siedmioboju.