Agnieszka Borowska trzecią sportsmenką LZS

Sztumski Bieg Solidarności uznano za najlepszą imprezę sportową w roku 2015 w pomorskim zrzeszeniu LZS Piotr Szymański
Agnieszka Borowska, znakomita lekkoatletka Zantyra Sztum, zajęła trzecie miejsce w plebiscycie na najpopularniejszych sportowców i trenerów Pomorskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. Na piątej pozycji uplasował się Andrzej Rogiewicz.

Agnieszka Borowska odniosła w ubiegłym roku duże sukcesy - wśród nich wicemistrzostwo Polski w halowym pięcioboju oraz brązowy medal mistrzostw Polski w skoku w dal. Obecnie powraca do zdrowia po kontuzji. Andrzej Rogiewicz to młodzieżowy mistrz Polski w biegu na 3000 m z prz., brązowy medalista w biegu na 5000 m oraz brązowy medalista mistrzostw Polski w biegu przełajowym.

W kategorii imprez sportowych za najlepszą uznano XXV Międzynarodowy Sztumski Bieg Solidarności. LKS Zantyr Sztum został sklasyfikowany na 3. miejscu w kategorii klubów z pionu LZS.