Agnieszka Borowska wicemistrzynią Polski!

opr. PP
Archiwum
Znakomite wieści nadeszły z Białogardu, gdzie rozgrywano Mistrzostwa Polski Seniorów w Wielobojach Lekkoatletycznych. Agnieszka Borowska, zawodniczka LKS Zantyr Sztum, zdobyła srebrny medal w siedmioboju!

To wielki sukces zawodniczki, jej trenera Adama Szpalerskiego oraz całego sztumskiego środowiska lekkoatletycznego. Serdecznie gratulujemy!

Zawody wygrała Izabela Mikołajczyk (Śląsk Wrocław) z wynikiem 5968 pkt., A. Borowska zdobyła 5505 pkt., trzecia Karolina Kędzia (AZS AWF Wrocław) zgromadziła 5485 pkt.

O znakomitym przygotowaniu reprezentantki LKS Zantyr do zawodów i do całego sezonu świadczyć może pobicie rekordów życiowych w aż sześciu konkurencjach – rzucie oszczepem, pchnięciu kulą, biegach na 100 m ppł, 200 m i 800 m oraz łącznie w siedmioboju. Po pierwszym dniu zawodów A. Borowska zajmowała czwarte miejsce, ostatecznie ukończyła siedmiobój jako druga.

Jak informuje prezes LKS Zantyr, Ryszard Mazerski, to pierwszy medal zawodów rangi mistrzostw Polski na otwartym stadionie, zdobyty przez sztumską zawodniczkę w kategorii seniorek. Natomiast już piąty medal MP zdobyty w tym roku przez sztumskiego sportowca.

Więcej szczegółów w najbliższym dodatku "Powiśle Sztum i Dzierzgoń".

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny