Andrzej Rogiewicz biegał na jedną milę

Andrzej Rogiewicz ze swym trenerem Bartoszem Mazerskim. Zdjęcie wykonano podczas zawodów w Bydgoszczy Archiwum klubu
Andrzej Rogiewicz, zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum, w trakcie ostatniego weekendu dwukrotnie pobiegł na dystansie jednej mili, czyli 1609 m oraz 1500 m. Dystans mili, typowy dla krajów anglosaskich, rzadko jest rozgrywany w naszym kraju.

Andrzej Rogiewicz stanął na starcie biegu w Tucholi, pod nazwą I Mili Tucholskiej. Nasz zawodnik przegrał jedynie z Dawidem Klayborem z Chojniczanki, jak informuje prezes LKS Zantyr Ryszard Mazerski, Rogiewicz uzyskał nieoficjalny czas 4.16.

Drugi start odbył się w ramach XVI Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły oraz Bursztynowej Mili. W Biegu Bursztynowej Mili na dystansie 1500 m Andrzej Rogiewicz ustanowił rekord życiowy z wynikiem 3.57,58 i zajął jedenaste miejsce. Z kolei w biegu juniorów Michał Karwiński zajął szóste miejsce z czasem 4.13,06. Obaj zawodnicy trenują pod okiem Bartosza Mazerskiego.