Andrzej Rogiewicz pojedzie na Mistrzostwa Europy!

PP
Andrzej Rogiewicz pobiegnie w Mistrzostwach Europy w Biegach Przełajowych
Andrzej Rogiewicz pobiegnie w Mistrzostwach Europy w Biegach Przełajowych Piotr Piesik
To był bardzo dobry weekend dla sztumskich biegaczy – Andrzeja Rogiewicza i Bartosza Mazerskiego.

Andrzej Rogiewicz zajął czwarte miejsce w biegu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy Juniorów w Biegach Przełajowych i tym samym zdobył miejsce w reprezentacji Polski! Eliminacje rozegrano w trakcie Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych w Białymstoku, na dystansie 7 km. Czempionat europejski odbędzie się 11 grudnia w Velenje, w Słowenii.

Mistrzostwa Polski: Rogiewicz i Kopecki zdobyli srebro!

Awans Rogiewicza do tak prestiżowych zawodów jest ogromnym sukcesem zawodnika, klubu LKS Zantyr oraz trenera Bartosza Mazerskiego. Szkoleniowiec nie zamierzał być gorszy od swego podopiecznego i bardzo dobrze spisał się w biegu maratońskim we Florencji. Bartosz Mazerski zajął w tych zawodach ósme miejsce z rezultatem 2.19,22 s. To jego drugi rezultat w karierze. Sukces tym większy, że sztumianin był najlepszym zawodnikiem spoza Afryki.

Więcej szczegółów w piątkowym dodatku "Powiśle Sztum i Dzierzgoń". Sportowcom serdecznie gratulujemy!