Andrzej Rogiewicz wicemistrzem Polski w biegach przełajowych

Andrzej Rogiewicz pobiegnie w przełajowych mistrzostwach Europy
Andrzej Rogiewicz pobiegnie w przełajowych mistrzostwach Europy Archiwum klubu
Duży sukces odniósł Andrzej Rogiewicz w mistrzostwach Polski w biegach przełajowych w Krakowie. Zawodnik Zantyra Sztum zdobył srebrny medal w konkurencji młodzieżowców.

Bieg młodzieżowców na dystansie 8 km wygrał Tomasz Grycko (Bliza Władysławowo) w czasie 23.38, Andrzej Rogiewicz uzyskał rezultat 23.38. Zawody ukończyło 18 biegaczy. Miejsce na podium daje Rogiewiczowi kwalifikację do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych w Bułgarii.

Bartosz Mazerski wystartował w tych samych zawodach w biegu seniorów, zajmując dobre, 10. miejsce. Bieg na dystansie 4 km wygrał Mateusz Demczyszak (Śląsk Wrocław) w czasie 11.11, sztumianin uzyskał rezultat 12.00. Bieg ukończyło 30 zawodników.

W rywalizacji juniorów na dystansie 6 km Michał Karwiński uplasował się na bardzo dobrym, 9. miejscu z czasem 18.26. Sklasyfikowano w tej grupie 29 biegaczy.