Andrzej Rogiewicz wygrał pierwszy bieg XIV Zimowego Grand Prix

PP
197 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie pierwszego biegu XIV Zimowego Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych. Wygrał Andrzej Rogiewicz.

Biegacze rywalizowali na trasie wokół jeziora Zajezierskiego, długości ok. 4,7 km. W drugim biegu będą pokonywać pętlę wokół jeziora dwukrotnie, w lutym zaś dystans wynosić będzie trzy okrążenia akwenu.

Wśród rywalizujących biegaczy faworytów upatrywano w Bartoszu Mazerskim, 33-krotnym zwycięzcy biegów o Grand Prix oraz jego podopiecznym Andrzeju Rogiewiczu, który ma znakomity sezon, "okraszony" pięcioma medalami imprez rangi Mistrzostw Polski. Walka trwała do samej mety i zakończyła się zwycięstwem Rogiewicza z czasem 14,36 min. Jego trener, drugi na mecie, miał rezultat o 4 sekundy gorszy.

W konkurencji kobiet zwyciężyła Magdalena Dias (Flota Gdynia) przed Weroniką Wójcik (KKB Starogard Gd.).

Swoje kategorie wiekowe wygrali Bogdan Cebula i Mieczysław Dobrenko. Blisko 70 młodych zawodniczek i zawodników stanęło na starcie biegów towarzyszących. 30 osób wyruszyło do marszu nordic walking z kijkami.

Gratulujemy zwycięzcom! Zawody zorganizowano wysiłkiem licznej grupy działaczy LKS Zantyr, osób wspierających i wolontariuszy z prezesem klubu Ryszardem Mazerskim na czele.Drugi bieg XIV Zimowego Grand Prix odbędzie się 12 stycznia 2013.