Bartosz Mazerski wygrał I Maraton Dolnego Powiśla

Bartosz Mazerski triumfował w I Maratonie Dolnego Powiśla w Sztumie, w klasyfikacji kobiet najlepsza okazała się Elżbieta Tuwalska. Oboje reprezentują Zantyr Sztum.

Do startu zgłoszonych zostało 70 zawodniczek i zawodników, do mety dobiegły 63 osoby. Tylko jeden biegacz musiał zejść z trasy, sześciu nie stanęło na starcie.

Od początku na prowadzenie wysunęli się Bartosz Mazerski oraz Krzysztof Garbowski, lecz systematycznie przewagę zaczął osiągać bardziej doświadczony Mazerski. Ostatecznie wygrał niezagrożony z czasem 2.32,52. Krzysztof Garbowski uzyskał rezultat 2.38,24, trzeci na mecie Adam Serocki z Elbląga - 2.50,38.

W pierwszej dziesiątce ponadto uplasowali się: 4. Jarosław Folta (Malbork) 2.59,58; 5. Andrzej Cechmann (Gdańsk) 3.02,38; 6. Przemysław Siemieniuk (Malbork) 3.05,55; 7. Saulius Litvinavicius (Litwa) 3.06,14; 8. Jarosław Szewczyk (Nowy Dwór Gdański) 3.07,05; 9. Bogdan Cebula (Sztum) 3.08,25; 10. Norman Szczepański (Gdańsk) 3.09,53.

W gronie kobiet najlepsza była Elżbieta Tuwalska (Zantyr) - 3.23,12 (19. open), przed Beatą Nienadowską (Elbląg) - 3.51,28 (35) i Bożeną Znarowską (Elbląg) - 3.51,34 (36). 4. Alicja Wysocka (Prabuty) - 4.08,43 (51); 5. Hanna Sypniewska (Gdynia) - 4.10,40 (55); 6. Beata Jankowska (Stare Pole) - 4.30,41 (61).

Obok kilka zdjęć z trasy maratonu - uwaga, start honorowy biegu nastąpił na plaży miejskiej, potem maratończycy przeszli na skwer z popiersiem Feliksa Nowowiejskiego, gdzie nastąpił start ostry. Chodziło o zachowanie odpowiedniej długości trasy - 42 km 195 m. Meta znajdowała się na wysokości plaży miejskiej.