Brązowy medal Agnieszki Borowskiej w mistrzostwach Polski

Piotr Piesik
Agnieszka Borowska i jej trener Adam Szpalerski
Agnieszka Borowska i jej trener Adam Szpalerski Piotr Piesik
Agnieszka Borowska zdobyła kolejny medal mistrzostw Polski w lekkoatletyce - tym razem w halowych zawodach w Toruniu wywalczyła trzecie miejsce w skoku w dal. Gratulujemy!

To już dwudziesty medal zawodów rangi mistrzostw Polski w karierze reprezentantki Zantyra Sztum. Choć jej koronną konkurencją jest wielobój lekkoatletyczny (jest aktualną halową wicemistrzynią Polski), to w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu wystartowała w konkursie skoku w dal. Po bardzo ciekawej walce zdobyła brązowy medal, bijąc przy tym swój rekord życiowy rezultatem 6.36 - poprzedni był o 2 centymetry gorszy.

Agnieszka Borowska zanotowała w konkursie następujące wyniki: 6.16, skok spalony, 4.12, spalony, 6.08, 6.36. Prowadziła wcześniej Anna Jagaciak z AZS Poznań, która w czwartej kolejce skoczyła 6.40. Po ostatniej swojej próbie Borowska awansowała na drugie miejsce, lecz po chwili "przebiła" wszystkich Karolina Zawiła (AZS Kraków), skacząc również 6.40. O złotym medalu decydował drugi najlepszy wynik w konkursie i ten miała lepszy krakowianka.

Trzy pierwsze zawodniczki były wyraźnie najlepsze, czwarta w klasyfikacji zawodniczka uzyskała wynik 6.04. Agnieszce Borowskiej i jej trenerowi Adamowi Szpalerskiemu gratulujemy!