Cenne zwycięstwo Olimpii

PP
Piłkarze Olimpii Sztum odnieśli cenny sukces, pokonując na wyjeździe solidny zespół Orła Subkowy w meczu o mistrzostwo V ligi.

Przed rozgrywkami wielu obserwatorów i trenerów zaliczało Olimpię Sztum do grona faworytów V ligi, jednak pierwsze spotkania pokazały, że sztumianom wcale nie będzie łatwo wygrywać z przeciwnikami z niższego szczebla. Drużyna jednak szybko się skonsolidowała i zaczyna odnosić zwycięstwa. Sukces w meczu wyjazdowym z Orłem Subkowy jest wart odnotowania, gospodarze tego meczu są zaliczani do tzw. solidnych ligowców, z którymi trudno o punkty.

Do przerwy nie padła żadna bramka. W 65.minucie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Tomasza Skalskiego, co jakby rozdrażniło graczy Olimpii. Wystarczyło zaledwie sześć minut, by ze stanu 1:0 zrobiło się 1:3. Bramki dla sztumskiej drużyny zdobywali Patryk Kotowski w 75 min., Wojciech Pliszka w 79 min. i ponownie Patryk Kotowski w 81 min.

Na stronie internetowej Olimpii Jakub Dobrowolski przypomina, że po raz ostatni Olimpia wygrała mecz ligowy, mimo że wcześniej przegrywała, blisko dwa lata temu - 9 października 2010, z Powiślem Dzierzgoń. Zwycięstwo na wyjeździe sztumianie odnieśli po 13 kolejnych spotkaniach, w których przegrywali bądź co najwyżej remisowali.

Oto skład Olimpii w meczu z Orłem Subkowy: Tyl - Wasilewski, Korda (90, Marszałkowski), Hadrysiak, D.Pluta, Pliszka (87, Głowacki), Kotowski, Jasiński (73, Łaskarzewski), Pietrzyk (66, Sawiński), Wilmański, M. Pluta.