Cenne zwycięstwo Olimpii

Jedna z akcji pod bramką Orła - goście w żółtych strojach
Jedna z akcji pod bramką Orła - goście w żółtych strojach Piotr Piesik
Bardzo cenne trzy punkty zainkasowali piłkarze Olimpii Sztum, występujący w rozgrywkach V ligi, pokonując Orła Subkowy 2:0.

Mecz rozgrywano przy bardzo dobrej, słonecznej pogodzie, na stadionie przy ul. Reja. Zawodnikom przeszkadzał tylko silny wiatr. W I połowie spotkania trwała wyrównana walka, z lekką przewagą gości, którzy częściej atakowali bramkę Olimpii. Sztumianie wyprowadzali natomiast bardzo groźne kontrataki, jednak nawet w sytuacjach sam na sam z bramkarzem nie udawało się umieścić piłki w siatce.

Do przerwy zanotowano wynik bezbramkowy. W II połowie dwukrotnie pokonał bramkarza Orła niezawodny Wojciech Wilmański, w 50 i 75 minucie gry. Olimpia odniosła bardzo cenne zwycięstwo nad solidnym i "wybieganym" przeciwnikiem.