Dobre tempo sztumskich kolarzy

Cała grupa po wyścigu - zmęczeni lecz zadowoleni
Cała grupa po wyścigu - zmęczeni lecz zadowoleni Archiwum klubu
Nie słabnie dobre tempo sztumskich kolarzy w kolejnych wyścigach. Tym razem trenerzy Eugeniusz Słonina i Grzegorz Niewdana zabrali swych młodych podopiecznych na zawody w Grucznie oraz Kijewie Królewskim.

Zawody w Grucznie to kryterium uliczne, składające się z szybkich, krótkich rund po trasie wymagającej dobrego przygotowania technicznego od kolarzy. Spośród sztumian najlepiej zaprezentowała się Marta Kamrowska, czwarta w konkurencji młodziczek. W gronie młodzików Michał Wróbel dojechał na metę jedenasty (choć wcześniej uczestniczył w kraksie), Mateusz Skoczyński był dwunasty. W kategorii dzieci do lat 14. wystartował Piotr Lewandowski - choć trenuje zaledwie miesiąc, okazał się najlepszy.

Drugi wyścig, w Kijewie Królewskim, odbył się z udziałem 61 zawodników w gronie młodzików, którzy wystartowali wspólnie z juniorkami młodszymi. Cała grupa liczyła 91 osób. Na finiszu Michał Wróbel minimalnie przegrał z kolarzami z Konina i Gostynia, ostatecznie był szósty, Mateusz Skoczyński siódmy. Szymon Niewdana zajął 19. miejsce, Przemysław Zagańczyk dojechał na 54. pozycji. W konkurencji młodziczek osamotniona Marta Kamrowska była trzecia, czyli po raz drugi stanęła na podium w czasie dwóch dni.

Trenerzy zapowiadają utrzymanie dobrego tempa przez sztumskich kolarzy także w następnych wyścigach.