Dobre wyniki młodych lekkoatletów w hali

Julia Paetzke bardzo dobrze pobiegła w toruńskiej hali
Julia Paetzke bardzo dobrze pobiegła w toruńskiej hali Archiwum klubu
Bardzo dobrze zaprezentowały się Julia Paetzke i Dominika Marczyk w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Toruniu. Zawodniczki sztumskiego Zantyra poprawiły swoje rekordy życiowe.

Dominika Marczyk wystąpiła w konkursie pchnięcia kulą juniorek młodszych. Uplasowała się na siódmym miejscu z rezultatem 13.75, który jest jej nową "życiówką" w pchnięciu kulą o wadze 3 kg. Dominika pchała bardzo równo, w kolejnych próbach (wszystkie zaliczone!) uzyskiwała wyniki: 13.31, 13.28, 13.59, 13.10, 13.53 oraz 13.75. Zwyciężyła w konkursie Maja Ślepowrońska (Pułtusk) - 17.30.

Julia Paetzke w biegu na 200 m juniorek młodszych najpierw poprawiła swój rekord życiowy w serii eliminacyjnej, uzyskując 26.33. Zajęła w tym biegu drugie miejsce, był to łącznie ósmy wynik eliminacji, dający prawo startu w finale B. W tym biegu Julia Paetzke uplasowała się na trzecim miejscu z czasem 26.58. W łącznej klasyfikacji tej konkurencji była więc dziewiąta.

Obu zawodniczkom oraz ich trenerowi Adamowi Szpalerskiemu gratulujemy!