Dobre wyniki naszych biegaczy

Arkadiusz Piróg (czarna koszulka) za metą II Biegu Pod Górę
Arkadiusz Piróg (czarna koszulka) za metą II Biegu Pod Górę Archiwum LKS Zantyr
Sztumscy lekkoatleci potwierdzają bardzo dobrą formę w kolejnych biegach na terenie całego regionu. Sekundują im "maszerzy" nordic walking.

Liczna grupa sztumian stanęła na starcie XXXIII Międzynarodowego Półmaratonu Gochów w Bytowie. Na trudnej i wymagającej trasie rekord życiowy wynikiem 1.39,52 ustanowiła Magdalena Bucewka, zajmując 5. miejsce w klasyfikacji kobiet. Trzynasty w klasyfikacji "open" Był Bogdan Cebula. Rekordy życiowe ustanowili ponadto Leon Treć i Andrzej Ludwik, bardzo dobrze pobiegli też Jan Giembicki oraz Lech Piotrowski.
W Bytowie rozegrano także marsz nordic walking na dystansie 11 km, w którym zwyciężył Mirosław Anaczkowski, czwarty był Jan Kołpa.

Karol Kaliś wygrał Bieg Anny Wazówny na dystansie 10 km w Brodnicy. Tego samego dnia rozegrano tam również marsz nordic walking, w którym najlepsi byli Joanna i Mariusz Kiliszek.

II Bieg Pod Górę odbył się w Dąbrówce Królewskiej. Na dystansie 10 km drugie miejsce zajął Arkadiusz Piróg. Startowali także Andrzej Babieczko i Mirosław Jurewicz.