Dobry start kajakarzy Sokolika

opr. PP
Jakub Cysewski i Cyprian Korinth potwierdzili w Człuchowie dobre przygotowanie do sezonu Archiwum
Pierwsze medale w tegorocznym sezonie zdobyli młodzi kajakarze Uczniowskiego Klubu Sportowego Sokolik Czernin.

Reprezentanci Sokolika wystartowali w regatach na Jeziorze Rychnowskim w Człuchowie, mających rangę mistrzostw województwa pomorskiego na długim dystansie. Jak podaje trener klubu Piotr Ciesielski, najlepiej zaprezentowali się w konkurencji k-1 na dystansie 3000 m juniorów młodszych. Wygrał Jakub Cysewski, drugi był Cyprian Korinth.

Drugie miejsce zajęła też Emilia Wlazińska w k-1 na 3000 m juniorek młodszych, czwarte miejsce w tym samym wyścigu zajęła Paulina Halińska. Druga była również Oliwia Orlińska w k-1 na 2000 m młodziczek. Marcin Mieles w k-1 na 2000 m młodzików zajął trzecie miejsce.

Najbliższy start kajakarzy Sokolika Czernin nastąpi 26 maja w regatach o Puchar Nogatu w Malborku.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny