Dobry start Karwińskiego w reprezentacji

Michał Karwiński po wygranej w Mistrzostwach LKS Zantyr w Biegach Przełajowych
Michał Karwiński po wygranej w Mistrzostwach LKS Zantyr w Biegach Przełajowych Archiwum
Michał Karwiński, młody zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr, zadebiutował w reprezentacji Polski w międzypaństwowym meczu do lat 23 pomiędzy Czechami, Węgrami, Słowenią i Polską.

Na stadionie w Mariborze (Słowenia) Karwiński wystartował w biegu na 3000 m z przeszkodami. Każdy kraj reprezentowało dwóch zawodników.

Podopieczny trenera Bartosza Mazerskiego zaprezentował się bardzo dobrze - poprawił swój rekord życiowy na 9.19,74, mimo upadku na trasie biegu. Zajął piąte miejsce, o jedną lokatę niżej niż kolega z reprezentacji Patryk Błaszczyk, tracąc do niego tylko 0,63 sekundy. Zdobył dla drużyny 4 punkty.

Bieg przeszkodowy wygrał Balazs Juhasz (Węgry) z czasem 8.56,57. Pozostali zawodnicy stracili już bardzo dużo do Karwińskiego. Czwórmecz w Mariborze zdecydowanie wygrała reprezentacja Polski.