Dobry start kolarzy sztumskiego Lidera w wyścigach w Miłkach i Kruklankach

Drużyna Lidera z organizatorem wyścigu Jerzym Gawareckim
Drużyna Lidera z organizatorem wyścigu Jerzym Gawareckim Archiwum klubu
Młodzi kolarze sztumskiego Lidera wystartowali w międzynarodowym wyścigu kolarskim, rozgrywanym w Miłkach i Kruklankach koło Giżycka. Jak podaje prezes sztumskiego klubu Grzegorz Niewdana, rywalizacja toczyła się przy typowo kolarskiej pogodzie, bardzo wietrznej i pięknym słońcu.

Młodzi sztumianie bardzo dobrze pojechali już w pierwszym etapie w Miłkach, na szybkiej trasie, dobrze zabezpieczonej. Mimo urlopowego natłoku na drogach w okolicach Giżycka, organizatorzy stanęli na wysokości i dobrze przygotowali trasę.

Julian Plewako uplasował się w kategorii żak na doskonałej trzeciej pozycji, Hubert Zaboronek finiszował na 11. miejscu, Kacper Jaroszewski na 18. pozycji, jedną lokatę niżej Mikołaj Janiuk. W kategorii młodzik dobrze poradził sobie z trasą i wiatrem Daniel Falkowski, który uplasował się na wysokim 5. miejscu, Łukasz Wysocki nieco się pogubił w peletonie, lecz udało mu się dojechać na 15. miejscu.

Drugiego dnia rywalizowano na selektywnej trasie w Kruklankach. Tym razem doszło do walki na trasie, potem na finiszu. Julian Plewako mimo że został zamknięty w grupie, zdołał finiszować na 7. miejscu. Hubert Zaboronek zajął 9. pozycję, Mikołaj Janiuk na 21. miejscu. Kacper Jaroszewski uszkodził rower na starcie i nie ukończył etapu. W gronie młodzików Daniel Falkowski dojechał na 7. miejscu, Łukasz Wysocki na 20. pozycji.