Dobry start Powiśla Dzierzgoń w IV lidze

Archiwum
Piłkarze Powiśla Dzierzgoń zanotowali dobry start w rozgrywkach IV ligi, pokonując GKS Kolbudy 3:1. Do przerwy wynik brzmiał 1:1.

Powiśle zagrało w zestawieniu: Świderski (46, Kowalski) - M. Hadrysiak, Zieliński, Augustynowicz, Gajewski, Kacprowicz, Tomczyk (80, Drzyzga), Żebrowski (46, Lisiewicz), Chyła, Felski (85, Bielicki), Czahuk.

Bramki dla Powiśla zdobywali: Damian Czahuk (40), Jędrzej Chyła (60) i Michał Tomczyk (75) z rzutu karnego. Jak informuje trener drużyny Sławomir Erber, początek meczu stał pod znakiem przewagi dzierzgonian, jednak nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji bramkowych. To przeciwnicy objęli prowadzenie, a nie wykorzystali na dodatek rzutu karnego.

W II połowie Powiśle zdobyło dwie bramki, trener chwali zespół za podjęcie walki oraz wykazanie się ambicją. Goście w końcówce spotkania mieli okazje strzeleckie, jednak niewykorzystane. Dobry start Powiśla Dzierzgoń w IV lidze może stanowić pozytywny prognostyk na przyszłość, tym bardziej, że zwycięstwo udało się osiągnąć mimo bardzo zmienionego składu - jedynie obrona zagrała w podobnym zestawieniu jak w poprzednim sezonie, Powiśle gra bez kilku podstawowych piłkarzy, leczących kontuzje.