Druga odsłona Grand Prix w sobotę

Mirosław Anaczkowski i Krzysztof Lisogórski na trasie Grand Prix
Mirosław Anaczkowski i Krzysztof Lisogórski na trasie Grand Prix Piotr Szymański
Na najbliższą sobotę, 13 grudnia wyznaczono termin drugiej odsłony cyklu XVI Zimowego Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych.

Przypomnijmy, że pierwszy bieg cyklu wygrał wśród mężczyzn Zbigniew Jost (Rodło Kwidzyn), wśród kobiet najlepsza była Dorota Pawłowska (Drwęca Nowe Miasto Lubawskie), w konkurencji juniorów triumfował Patryk Sowiński (Sambor Tczew), bieg juniorek wygrała Paulina Marciniak (Zatoka Braniewo). Sztumianie pobiegli w ścisłej czołówce. W biegu mężczyzn drugi był Bartosz Mazerski, wśród juniorów także drugi finiszował Michał Karwiński. Takie lokaty dają im wszelkie szanse walki o końcowy sukces w cyklu Grand Prix.

Warto przypomnieć też zmiany organizacyjne, wprowadzone już po pierwszym biegu. W sobotę kobiety będą walczyć nie na dystansie dwóch okrążeń jeziora Zajezierskiego (czyli 9400 m), ale na jedno okrążenie, podobnie jak juniorzy i juniorki. Dystans biegu mężczyzn pozostaje bez zmian. Zmieniony został też termin ostatniego, czwartego biegu - z 21 na 28 lutego 2015 roku.

- Chcę podkreślić wszystkim uczestnikom punkt regulaminu, że numery startowe przydzielone w pierwszym biegu są obowiązujące do końca cyklu - mówi Ryszard Mazerski, prezes LKS Zantyr. - Odbieramy w tej sprawie wiele zapytań telefonicznych.

Biuro zawodów czynne będzie od godz. 9.00 w holu Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Reja 15. Zapisy dodatkowe do każdego biegu od godz. 9. do 10.45 dla dzieci i młodzieży oraz do biegu głównego do godz. 11.

O godz. 10.45 wystartuje marsz rekreacyjny nordic walking na 1 okrążenie jeziora, o godz. 11. start biegu szkół podstawowych na 600 m, o godz. 11.10 start biegu szkół gimnazjalnych, o godz. 11.30 start biegu głównego kobiet i mężczyzn, o godz. 11.45 start biegu juniorów.