Druga porażka piłkarzy Olimpii w walce o punkty V ligi - tym razem lepszy Borowiak Czersk

Piłkarze Olimpii ambitnie walczyli z Beniaminkiem 03 Starogard (na zdjęciu), tak samo z Borowiakiem Czersk - niestety rywale byli minimalnie lepsi Piotr Piesik
Kibicom futbolu winni jesteśmy informacje nt. wyniku meczu o mistrzostwo V ligi między Olimpią Sztum a Borowiakiem Czersk. Niestety na boisku w Czersku lepsi o jedną bramkę okazali się gospodarze, wygrywając 2:1.

Jak podaje serwis internetowy sztumskiego klubu, Borowiak Czersk pokonał Olimpię Sztum w meczu V ligi 2:1 (1:1). Prowadzenie dla Olimpii uzyskał Maciej Pluta, wykorzystując w 12. minucie gry rzut karny podyktowany za zagranie ręką zawodnika Borowiaka. Gospodarze wyrównali już sześć minut później. Wynik został rozstrzygnięty na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, w 86. minucie spotkania. Notabene gospodarze już wcześniej mogli przechylić szalę sukcesu na swoją stronę - w 80. minucie arbiter podyktował kolejny rzut karny, tym razem zawodnik Olimpii zagrał ręką. Bramkarz Kacper Malewski okazał się lepszy i obronił "jedenastkę", niestety sześć minut później piłka i tak wpadła do siatki.

Olimpia Sztum zagrała w zestawieniu: Malewski - Nowak (82 Chmielewski), A. Hadrysiak, Leszczyński, Mateusz Kopecki, Floriański (69 Marcin Kopecki), W. Pliszka, D. Pluta, Michał Kopecki, Zimny, M. Pluta.

Po dwóch kolejkach Olimpia pozostaje więc bez punktów, stosunek bramek 1-3. Następny mecz rozegra w sobotę 15 sierpnia na stadionie w Sztumie z Relaksem Ryjewo

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani