Dwa medale kajakarzy Victorii w OOM

Dwa medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kajakarstwie zdobyli reprezentanci Victorii Sztum. Gratulujemy!

Zawody Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Mistrzostw Polski Juniorów w kajakarstwie rozegrano na torze regatowym Malta w Poznaniu. Rywalizowało 460 zawodniczek i zawodników z 58 klubów.

Paulina Monkielewicz wywalczyła trzecie miejsce w wyścigu juniorek w c-1 na dystansie 500 m. Na sprinterskim dystansie 200 m zajęła czwartą lokatę.

Drugi medal dla Victorii zdobyła osada kanadyjkarzy c-2 Kamil Jesionkowski - Konrad Drałus. W rywalizacji na dystansie 5 km zajęli trzecie miejsce.

Kamil Jesionkowski startował ponadto w kanadyjkowych jedynkach. W wyścigu na 500 m uplasował się tuż za podium. na 200 m wygrał finał B.