Emilia Wlazińska medalistką mistrzostw świata

Emilia Wlazińska (piąta od prawej) w składzie polskiej osady
Emilia Wlazińska (piąta od prawej) w składzie polskiej osady Archiwum klubu
Emilia Wlazińska, zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Sokolik Czernin, zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata Smoczych Łodzi w konkurencji juniorów. Przypomnijmy, że dwa medale tych samych zawodów, lecz w gronie seniorów, zdobył sztumianin Marcin Krzysztofik. Mistrzostwa toczyły się w Poznaniu.

Jak informuje prezes Sokolika Piotr Ciesielski, Emilia Wlazińska została powołana przez Polski Związek Kajakowy do reprezentacji kraju w osadzie mikst 10 - liczy ona 10 wioślarzy, wśród których muszą się znajdować co najmniej 4 dziewczyny. Osadę tworzyli kajakarze z Gdańska, Malborka i Ostródy - zgrywanie łodzi odbywało się m.in. na treningach w Malborku.

Polska osada z Emilią w składzie finiszowała na trzecim miejscu w wyścigu na dystansie 500 m za łodziami z Rosji oraz Kanady. Na dystansie 200 m ta sama polska osada zajęła 4. miejsce, na dystansie 2000 m została niestety zdyskwalifikowana.

Najbliższy start Emilii Wlazińskiej to Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym, które od 12 do 14 września odbędą się w Opolu.

Zawodniczce i trenerom serdecznie gratulujemy! Więcej szczegółów w najbliższym dodatku "Powiśle Sztum i Dzierzgoń".