Kajakarze już zdobywają medale

PP
Stanisław Kuczyński zdobył mistrzostwo województwa pomorskiego wśród weteranów
Stanisław Kuczyński zdobył mistrzostwo województwa pomorskiego wśród weteranów Piotr Szymański
Ledwo rozpoczął się tegoroczny sezon kajakarzy, a już zawodnicy Victorii Sztum zdobywają medale. Trzy złote krążki przywieźli z Długodystansowych Mistrzostw Województwa Pomorskiego, rozgrywanych na torze regatowym w Człuchowie.

Daniel Wieliczko wygrał wyścig najmłodszych kanadyjkarzy na dystansie 1000 metrów. Zawody były rozgrywane w trudnych warunkach atmosferycznych, przy silnym wietrze. Młodzi kanadyjkarze mieli trudności z utrzymaniem się na wodzie, zanotowano wiele wywrotek.
Jarosław Biskup zdobył złoty medal w wyścigu juniorów na 3000 metrów. Stanisław Kuczyński – prezes klubu – wygrał natomiast wyścig weteranów, także na 3000 m.
W punktacji drużynowej mistrzostw Victoria zajęła drugie miejsce, za gospodarzami zawodów – klubem Polster Człuchów.
Przed startem w Człuchowie pięciu młodych zawodników Victorii pojechało na Ogólnopolską Konsultację Szkoleniową w Wałczu. Nie są to "pełne" zawody, kajakarze startują w biegu, ćwiczą na siłowni, pływają też indywidualnie na wodzie. Podobne konsultacje organizowane są dwa razy w roku – wiosną i jesienią.
Błażej Wawrzyńczak wygrał finał C wśród juniorów starszych, Daniel Treptau dwukrotnie kwalifikował się do finału C. Jarosław Biskup i Patryk Myszka poprawili swoje wyniki na wodzie z jesieni o 2 minuty. Dobrze zaprezentował się też kajakarz Piotr Makowski (pozostali to kanadyjkarze).