Kajakarze Sokolika na memoriale w Bydgoszczy

Jakub Cysewski wygrał wyścig memoriałowy w Bydgoszczy
Jakub Cysewski wygrał wyścig memoriałowy w Bydgoszczy Archiwum UKS Sokolik
Dobrze zaprezentowali się kajakarze czernińskiego Sokolika na Memoriale Cecylii Kosiak i Zdzisława Kiełpińskiego w Bydgoszczy.

Memoriał Cecylii Kosiak i Zdzisława Kiełpińskiego rozgrywany jest na torze regatowym Brdyujście dla upamiętnienia dwojga działaczy sportowych, zasłużonych dla bydgoskiego i krajowego kajakarstwa. Zawody były silnie obsadzone, w niektórych konkurencjach rozgrywano eliminacje, półfinały i dopiero po nich regaty finałowe. Wszystkie wyścigi odbywały się na dystansie 500 m.

Wyścig k-1 juniorów starszych wygrał Jakub Cysewski z Sokolika, jego klubowy kolega Cyprian Korinth był piąty. Obaj ww. zawodnicy w wyścigu k-2 uplasowali się na 2. pozycji. Nataniel Plichta w k-1 juniorów młodszych odpadł w eliminacjach.

W konkurencji k-1 juniorek Emilia Wlazińska zajęła 6. miejsce, w k-1 juniorek młodszych Magdalena Zadrejkowska była siódma w finale. W tej samej konkurencji Oliwia Orlińska nie przeszła fazy półfinałowej. Osada k-2 M. Zadrejkowska - O. Orlińska przypłynęła na metę na 5. pozycji. W wyścigu k-1 młodziczek Agata Jarzyna zajęła 5. miejsce.