Kajakarze Sokolika rozpoczęli sezon startowy

Agata Jarzyna (z lewej) i Magdalena Zadrejkowska (z prawej) zdobyły medale w Człuchowie Archiwum UKS Sokolik
Sezon startowy 2013 rozpoczęli kajakarze UKS Sokolik Czernin. Uczestniczyli w Ogólnopolskiej Konsultacji Wiosennej w Wałczu oraz w pierwszych regatach w Człuchowie.

Jak podaje Piotr Ciesielski, trener UKS Sokolik, w konsultacji sportowej w Wałczu wzięli udział Emilia Wlazińska, Klaudia Makulska, Jakub Cysewski i Cyprian Korinth. Test polegał na sprawdzianie biegowym na dystansie 1500 m oraz sprawdzianie siłowym, polegającym na wyciskaniu i dociąganiu sztangi ważącej 50 procent masy ciała przez 2 minuty. W drugiej części konsultacji zawodnicy zaliczyli pierwsze w tym roku sprawdziany na wodzie pokonując w przejazdach indywidualnych dystans 250 m oraz 2 km.

Na jeziorze Rychnowskim w Człuchowie rozegrano pierwsze w tym sezonie regaty w województwie pomorskim - były to Długodystansowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego. Cyprian Korinth był trzeci, Jakub Cysewski zaś czwarty w konkurencji juniorów na 5 km. Wśród juniorek na 5 km Klaudia Makulska dopłynęła do mety druga, Emilia Wlazińska trzecia.
Dwie zawodniczki Sokolika stanęły też na podium w kategorii młodziczek. Drugie miejsce zajęła Agata Jarzyna, trzecia była Magdalena Zadrejkowska. Rywalizowano na dystansie 3 km.
Ponadto trzecie miejsce w kategorii juniorek młodszych na dystansie 5 km wywalczyła Oliwia Orlińska, trzeci był też Nataniel Plichta w wyścigu młodzików.
W klasyfikacji klubowej UKS Sokolik uplasował się na trzeciej pozycji.

Więcej o startach kajakarzy w najbliższym dodatku "Powiśle Sztum i Czernin".