Kajakarze Victorii ścigali się w Bydgoszczy

Jarosław Biskup (niebieska koszulka na pierwszym planie) w trakcie wyścigu c-1
Jarosław Biskup (niebieska koszulka na pierwszym planie) w trakcie wyścigu c-1 Archiwum KS Victoria
29. Długodystansowe Mistrzostwa Polski rozegrano na torze regatowym Brdyujście koło Bydgoszczy. Wśród zawodników 58 klubów z całego kraju byli też zawodnicy sztumskiej Victorii.

Najlepsze wyniki uzyskali Daniel Wieliczko i Filip Fehlau, którzy zajęli drugie miejsce w wyścigu c-2 na dystansie 5000 m z czasem 23.30. W tym samym wyścigu czwartą lokatę wywalczyli Michał Kozłowski i Kacper Żochowski, na piątym miejscu finiszowała osada Jakub Kopek - Kamil Jesionkowski.

Arkadiusz Wiklandt wygrał wyścig w kategorii wiekowej dzieci na dystansie 2000 m. O medal walczył też Jarosław Biskup w kategorii juniorów młodszych na 10000 m, lecz doznał kontuzji i musiał wycofać się z zawodów.

W klasyfikacji medalowej podopieczni trenera Daniela Kary uplasowali się na 10. miejscu.