Kajakarze Victorii w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Piotr Piesik
Daniel Wieliczko wygrywa wyścig w Bydgoszczy
Daniel Wieliczko wygrywa wyścig w Bydgoszczy Archiwum klubu
Kanadyjkarze sztumskiej Victorii startowali w regatach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów w Bydgoszczy.

Jak informuje prezes Victorii Stanisław Kuczyński, w regatach OOM Daniel Wieliczko wygrał finał B konkurencji c-1 na 500 m. Szósty w wyścigu juniorów młodszych na 5000 m był w c-1 Kacper Orliński. W wyścigu c-2 na 1000 m osada Orliński - Wieliczko finiszowała na 7. miejscu.

Trener Victorii Daniel Kara uznał za udany start w Mistrzostwach Polski Juniorów Jarosława Biskupa - w c-1 na 500 m zajął 8. miejsce w finale B, w c-1 na 5000 m był piąty.

Więcej szczegółów w najbliższym dodatku "Powiśle Sztum i Dzierzgoń".