Kolejny medal Rogiewicza!

opr. PP
Andrzej Rogiewicz i Bartosz Mazerski podczas zawodów o Mistrzostwo Europy w Biegach Górskich w Pamukkale w Turcji Archiwum
Andrzej Rogiewicz, zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum, zdobył kolejny medal imprezy rangi mistrzowskiej. W Międzygórzu w Kotlinie Kłodzkiej wywalczył brązowy krążek Mistrzostw Polski w Biegach Górskich w Stylu Alpejskim. Gratulujemy!

Start biegu - jak informuje LKS Zantyr – usytuowano w Międzygórzu, na wysokości około 620 m n.p.m., meta znajdowała się na szczycie Śnieżnika, na wysokości 1425 m n.p.m. Dystans do pokonania przez biegaczy wynosił 9,5 kilometra. Bieg w stylu alpejskim charakteryzuje się tym, że zawodnicy biegną stale pod górę, zaś meta lokowana jest na szczycie wzniesienia.

To już piąty w tym roku medal podopiecznego trenera Bartosza Mazerskiego. Prawdopodobnie to pierwszy przypadek w dziejach sportu sztumskiego, aby jeden zawodnik zdobył w trakcie jednego sezonu pięć medali zawodów rangi mistrzowskiej. Miejsce na podium w Międzygórzu oznacza również awans Rogiewicza do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich w Stylu Alpejskim, które zostaną rozegrane 2 września we Włoszech.