Magdalena Bucewka na piątym miejscu w Skórczu

Magdalena Bucewka dobrze pobiegła w Skórczu - tu na trasie Kaszubskiej Piętnastki w Luzinie Archiwum klubu
Dobrze spisali się reprezentanci Sztumu w VI Turystycznym Biegu Czterech Jezior w Skórczu. Piąte miejsce wśród kobiet zajęła Magdalena Bucewka, na dziewiątym miejscu "open" uplasował się Arkadiusz Piróg.

VI Turystyczny Bieg Czterech Jezior był rozgrywany na dystansie 15 km. Zwyciężył Arkadiusz Gardzielewski (Śląsk Wrocław) z rezultatem 48.20, dziewiąty na mecie Arkadiusz Piróg uzyskał czas 54.09, wygrał też kategorię wiekową M-30.

Magdalena Bucewka ustanowiła swój rekord życiowy rezultatem 1.05,37. Najlepsza wśród kobiet była Tatiana Kazubowa (Ukraina) z czasem 1.03,42.

Na podium w swoich kategoriach wiekowych stanęli ponadto Seweryn Jażdżewski oraz Mieczysław Dobrenko.

W Skórczu rozegrano ponadto marsz nordic walking na dystansie 7 km, klasyfikowany łącznie, bez podziału na kategorie wiekowe. Trzeci był Jan Kołpak, piąty Mirosław Podolski