Marcin Kopecki wicemistrzem województwa w biegach przełajowych

Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w Biegach Przełajowych Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów rozegrane zostały w Żukowie. W bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, na wymagającej trasie, wicemistrzostwo województwa w grupie wiekowej młodzików zdobył Marcin Kopecki, młody reprezentant Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum.

Jak informuje sztumski klub, zawody w Żukowie toczyły się w bardzo trudnych warunkach, przy silnym i porywistym wietrze oraz padającym deszczu.

Marcin Kopecki zajął drugie miejsce w grupie młodzików, na dystansie 2 km. Bardzo dobrze spisali się również inni reprezentanci Zantyra - piąty był w wyścigu na 700 m Jarosław Lewowicki, Iga Kęsicka dobiegła do mety siódma (także na dystansie 700 m), Wojciech Pastewski zajął również siódme miejsce w gronie młodzików na 2 km.