Medale sztumskich mastersów w mistrzostwach świata

Stanisław Kuczyński (z lewej) i Maciej Kopij (z prawej) na podium medalistów
Stanisław Kuczyński (z lewej) i Maciej Kopij (z prawej) na podium medalistów Archiwum klubu
Stanisław Kuczyński i Maciej Kopij, kanadyjkarze reprezentujący Klub Sportowy Victoria Sztum, wystąpili w barwach narodowych Polski na Mistrzostwach Świata w Maratonie Kajakowym w Pietermaritzburgu w Republice Południowej Afryki. Zdobyli tam medale - gratulujemy!

Jak informuje klub Victoria, w jedynkach kanadyjek Stanisław Kuczyński (na co dzień prezes klubu) uległ jedynie silnemu reprezentantowi Australii Rain Metsoja i zdobył srebrny medal w kategorii masters (45-50 lat). Wiceprezes klubu Maciej Kopij zdobył w tym wyścigu medal brązowy.

Także drugiego dnia mistrzostw nie obyło się bez miłego, sztumskiego akcentu. Stanisław Kuczyński i Maciej Kopij tym razem wystartowali w dwójce kanadyjek c-2 i zdobyli w tym wyścigu srebrny medal, również w kategorii 45-49 lat.

Dodać trzeba, że zawodnicy uczestniczyli w zawodach na własny koszt. Gratulujemy znakomitej postawy i medali!