Michał Karwiński - kolejny talent lekkoatletyczny

Michał Karwiński z trenerem Bartoszem Mazerskim
Michał Karwiński z trenerem Bartoszem Mazerskim Archiwum LKS Zantyr
Michał Karwiński, młody zawodnik LKS Zantyr, wystartował w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegu na 10000 m.

Zawody rozgrywano w Postominie. Był to debiut Karwińskiego w takim biegu na bieżni (dystans 10 km nie był nowością, zawodnik startował m.in. w Grand Prix Sztumu), notabene to pierwszy rok startów w kategorii młodzieżowej, dlatego rywalizować trzeba po części z biegaczami starszymi.

Michał Karwiński ukończył bieg na 12. miejscu z czasem 31.50,39. Zdaniem trenerów to bardzo obiecujący występ. Przed reprezentantem Zantyra finiszował m.in. znany dobrze w Sztumie Zbigniew Jost (Rodło Kwidzyn). Bieg wygrał Sebastian Nowicki z Olimpii Poznań z wynikiem 30.26,00.