Mistrz województwa z UKS Sokolik

opr. PP
Archiwum UKS Sokolik
Nataniel Plichta, młody zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Sokolik Czernin, wygrał zawody młodzików o mistrzostwo województwa pomorskiego na trenażerach kajakowych.

Zawody rozegrano w Człuchowie, podczas zgrupowania kajakarzy z całego województwa pomorskiego. W trakcie obozu sportowego działacze miejscowego klubu MKS Polstyr zorganizowali pierwsze mistrzostwa województwa na trenażerach kajakowych. Jak pisze Piotr Ciesielski, trener UKS Sokolik, największą niespodziankę sprawił Nataniel Plichta, wygrywając wyścig na trenażerze na dystansie 500 m, pokonując faworyzowanych zawodników UKS Motława Gdańsk.

W tych samych zawodach Magdalena Zadrejkowska zajęła II miejsce na 500 m w kategorii młodziczek, Agata Jarzyna była czwarta. Również II miejsce w konkurencji juniorek wywalczyła Emilia Wlazińska. W konkurencji juniorów młodszych na 1000 m Michał Malinowski zajął IV miejsce, Jakub Cysewski natomiast był piąty wśród juniorów, także na 1000 m.