Młode sztumianki pływają bardzo szybko

Dwie młode mieszkanki Sztumu trenują na co dzień w Sekcji Pływackiej MAL WOPR w Malborku. Otrzymaliśmy informacje o udanych startach w ich wykonaniu.

Jak podaje Iwona Ciecholewska z malborskiej Sekcji Pływackiej MAL WOPR, ekipa z Malborka wzięła udział w zawodach pn. VIII Elbląska Wiosna Pływacka. Spośród trzydziestu najmłodszych pływaków z roczników 2001 i młodszych medale zdobyło 27 osób.

Zaledwie 9-letnia Liliana Szpaczyńska zdobyła złoty medal na dystansie 100 m stylem klasycznym i brązowy medal na 50 m klas. Dodała do tego rekord życiowy na 100 m stylem zmiennym.

Maja Szpalerska w swoim pierwszym starcie w Elblągu była piąta, w drugim czwarta, wreszcie w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym zdobyła srebrny medal.