Młodzi kolarze Lidera z sukcesami

Piotr Lewandowski na najwyższym stopniu podium
Piotr Lewandowski na najwyższym stopniu podium Archiwum klubu
Młodzi kolarze sztumskiego Lidera wystartowali w międzynarodowym wyścigu w Miłkach koło Giżycka.

Po raz pierwszy na starcie takich zawodów stanęli Jan Smoliński i Marcin Onasz w kategorii żaków. Mimo debiutu spisali się bardzo dobrze. Jan Smoliński finiszował na 5. pozycji, Marcin Onasz zajął 10. miejsce.

Jeszcze przyjemniejszą niespodziankę sprawili juniorzy młodsi. Na starcie wyścigu stanęło trzech zawodników Lidera - Michał Wróbel, Mateusz Skoczyński i Piotr Lewandowski. Pojechali bardzo dobrze od strony taktycznej, na ostatniej rundzie wyścigu odjechał od grupy Piotr Lewandowski, który samotnie uciekał przez ponad 15 km. Jego koledzy kontrolowali sytuację na czele peletonu i hamowali pogoń. Ostatecznie Piotr Lewandowski wygrał zawody po pięknej ucieczce, Mateusz Skoczyński był o przysłowiowy krok od podium, finiszując na 4. pozycji. Michał Wróbel zajął 10. miejsce, czyli wszyscy sztumianie sklasyfikowani zostali w pierwszej dziesiątce.

W kategorii masters pojechał w Miłkach Wiktor Czerwiński - zajął 12. i 13. miejsce w kategorii M-60.

W tym samym czasie Szymon Niewdana startował w Koziegłowach na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Wyścig rozgrywano na dystansie 109 km, na trudnej i górzystej trasie. Niestety, zawodnik Lidera nie ukończył zawodów, lecz nie z powodu słabej formy sportowej. Na 89. kilometrze trasy inny zawodnik wjechał w jego rower i uszkodził tylną przekładnię. Sztumianin nie dysponował niestety zastępczym rowerem, nie było też kolegów z drużyny, którzy mogliby użyczyć mu sprzęt. Po kilku kilometrach Szymon Niewdana musiał się wycofać. Jak relacjonują trenerzy, do chwili pechowej kolizji spisywał się bardzo dobrze, przejechał 89 km ze średnią prędkością prawie 40 km/godz.