Najlepsi w XXIII Sztumskim Biegu Solidarności

Piotr Piesik
Martin Makule i Arkadiusz Gardzielewski szybko oderwali się od pozostałych rywali Piotr Piesik
Kibicom sportu winni jesteśmy podstawowe wyniki XXIII Międzynarodowego Sztumskiego Biegu Solidarności. W biegu głównym sklasyfikowanych zostało 226 zawodniczek i zawodników.

Zwyciężył Martin Makule z czasem 29.31, wyprzedzając na finiszu Arkadiusza Gardzielewskiego, z takim samym rezultatem. Ta dwójka zawodników biegła razem przez większą część dystansu.
Kolejne pozycje: 3. Mohtar Behnari (Francja) 29.57, 4. Gienadij Verhavodkin (Białoruś) 29.58, 5. Serhij Okseniuk (Ukraina) 31.11, 6. Robert Sadowski (Zantyr Sztum) 32.00, 7. Paweł Tarasiuk 32.16, 8. Karol Kaliś (Zantyr) 33.32, 9. Adam Serocki (Elbląg) 34.03, 10. Olga Kalendarowa-Ochal 34.07 - zarazem zwyciężczyni klasyfikacji kobiet.

14. miejsce zajął kolejny sztumianin, Arkadiusz Piróg z czasem 35.23, miejsce 25. Bogdan Cebula - 37.35, miejsce 26. Marcin Klonowski - 38.18. miejsce 30. Jan Giembicki 39.07, miejsce 31. Jakub Treć - 39.23, miejsce 35. Arkadiusz Dobrenko 39.43, miejsce 37. Mirosław Kucharski 39.44,

Na 57. pozycji dobiegł do mety kolarz Lidera Sztum Marek Skowroński z czasem 40.54. Miejsce 74. (11. wśród kobiet) zajęła Magdalena Bucewka z czasem 42.13. Na 135. pozycji ukończył bieg Mieczysław Dobrenko z czasem 46.11, zwycięzca kategorii wiekowej M-70 plus. Na 143. miejscu finiszował burmistrz Sztumu Leszek Tabor z rezultatem 46.58.

Wszystkim uczestnikom biegu serdecznie gratulujemy! Zyskali też wielki aplauz i oklaski ze strony kibiców, których wielu pojawiło się na trasie.