Ostatnie regaty kajakarzy Victorii w sezonie

Sztumscy kajakarze z trenerem Markiem Kuszewskim
Sztumscy kajakarze z trenerem Markiem Kuszewskim Archiwum klubu
Na torze w Człuchowie rozegrano długodystansowe regaty kajakarskie na zakończenie sezonu 2016.

W gronie startujących znalazło się siedmiu zawodników sztumskiej Victorii. Kamil Jesionkowski w c-1 juniorów na dystansie 3 km zdobył złoty medal. Swój wyścig wygrał także Kacper Traczewski w k-1 młodzików na dystansie 2 km.

Ponadto medale zdobyli Bartłomiej Moszoński w k-1 kategorii dzieci na dystanie 1000 m oraz Konrad Drałus, junior, w c-1 na dystansie 3km.

Był to już ostatni start kajakarzy Victorii, podopiecznych trenera Marka Kuszewskiego w tym sezonie na wodzie. Jedynie juniorzy: Paulina Monkielewicz, Konrad Drałus oraz Kamil Jesionkowski wystartują jeszcze w konsultacji jesiennej do kadry narodowej.

Jak informuje trener Victorii, klub poszukuję sponsorów do zakupu jesiennej odzieży treningowej, aby zawodnicy mogli kontynuować zajęcia.