Pewne zwycięstwo piłkarzy Olimpii

Piotr Piesik
Olimpia Sztum pokonała Relax Ryjewo 5:2 w zaległym meczu V ligi. Było to odrabianie zaległości z samego początku wiosennej rundy rozgrywek.

Mecz Olimpia - Relax miał być pierwotnie rozegrany 23 marca, jednak stan boisk nie pozwalał wtedy na grę. Piłkarze sztumskiej drużyny mieli wyraźną przewagę, udokumentowaną pięcioma bramkami, choć błędy w defensywie pozwoliły graczom z Ryjewa nieco zmniejszyć wysokość porażki.

Bramki dla Olimpii zdobywali: Maciej Pluta w 32. minucie gry, dwie minuty później trafił Jacek Roszkowski, w 59. min. znów M. Pluta, kolejne dwa gole zdobył Patryk Kotowski w 75. i 93. minucie.

Olimpia zagrała w zestawieniu (podajemy za Jakubem Dobrowolskim i stroną klubu): Tyl - A. Hadrysiak, Korda (77. min. G. Pliszka), Roszkowski, D. Pluta, Mateusz Pietrzyk (46, Wasilewski), Jasiński (77, Damięcki), Kotowski, W. Pliszka, M. Pluta, Wilmański (83, Podbereżny).

Po zwycięstwie nad Relaksem Olimpia nadal zajmuje trzecie miejsce w tabeli, mając 42 punkty w 19 spotkaniach. Co ważne, punkty stracili bezpośredni rywale w walce o awans do IV ligi - Sokół Zblewo przegrał z KP Starogard Gdański aż 0:6, natomiast Żuławy Nowy Dwór zanotowały remis 1:1 z Ceramikiem Łubiana.